KÖPEK MAMASI FİYATLARI
17 May
0

KÖPEK MAMASI FİYATLARI

Yazar: Mudanis Okunma: 80

Köpekler evcilleştirildiği günden beridir insanların en büyük dostu var yardımcısıdır. Kimi zaman arkadaş, kimi zaman koruyucu, kimi zaman ise rehberlik yaparlar. Onlarca çeşit cinse sahip köpekler hayatımızın her anında en sadık dostlarımız olmuştur.

Evinde 5 kedi, 1 muhabbet kuşu, 1 papağan besleyen aile olarak, bahçeli bir ortamda ilk hayalimiz köpek sahiplenmektir. Bu noktada bir anekdot paylaşmak isterim. Kedi köpek arasındaki fark anlatılırken, kedi şöyle düşünür; evdeki bana bakan şahıs yemek veriyor, kumumu temizliyor, temiz su içmemi sağlıyor ben ne mükemmel canlıyım der. Bu sebeple kediler her zaman kendi başına buyruktur. Köpeklerde ise durum farklıdır; bana bakan şahıs her gün taze yemekler veriyor, beni gezdirmeye çıkarıyor, temiz su veriyor hatta benimle oynuyor, bu şahıs çok mükemmel biri diye düşünür. Burada düşünür diyoruz ama sanılmasın ki insan harici canlılar düşünemez, onlar da insana göre daha gelişmiş hisleri ile düşünürler hissederler duygulanırlar.

En sadık dostlarımız ve yol arkadaşlarımızı köpeklerimiz için beslenme çok önemlidir. Bu çerçevede köpek maması fiyatlarına bakmadan önce kaliteli beslenme için gerekli ölçütlerden bahsedelim.

Onlarca farklı cins köpeklerin bulunduğu yaşamımızda köpek maması çeşitliliği de aynı ölçüde farklılık gösterir. Her mama dostlarımıza verilmez, kalitesiz bir mama onları kaybetmemize bile sebep olabilir.

KÖPEK MAMASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEKLER;

1.  1. Öncelikle cinsine ve yapısına uygun mama seçilmelidir. Eğer ki kısırlaştırılmış bir birey sahibi isek mama seçiminde bunu dikkate almalıyız. Hatta dostlarımızın ağız yapısına göre bile seçim yapılmalıdır. Küçük taneli yada büyük taneli seçimler ile sağlıklı beslemenin yanında keyif alması da sağlanabilir.

2.  2. İçerik: Belki de en önemli konudur. Maalesef ki birçok kalitesiz mama zararlı içeriklerle doludur. Bu çerçevede ilk etapta belli olmasa bile can dostumuzun sağlığı zamanla bozulacaktır. Bunun en belirgin işareti eski oyunculuk halini kaybetmesidir. Ayrıca farklı aromalara sahip mamalardan dostumuzun en sevdiğini seçmemiz de önemlidir.

3.  3. Tazelik: Kaliteli bir mama bile olsa tarihi geçmiş yada geçmeye yakın olanlar kesinlikle tercih edilmemelidir.

Aslında bu konuda da en güzel kılavuzumuz dostlarımızdır. Köpeğimiz bir mamayı iştahla yemiyorsa yada yedikten sonra mutsuz oluyorsa lütfen o mamayı yedirmeyin. Emin olun onları hisleri ve algıları bizden daha kuvvetlidir.

Mudanis AVM olarak can dostlarımız için her zaman en kaliteli ve taze mamaları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Cinsine, kilosuna, bedensel durumuna en uygun mamaları sitemizde bulabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum yaz