HEDİYELİK GÜMÜŞ KOLYE MODELLERİ
20 May
0

HEDİYELİK GÜMÜŞ KOLYE MODELLERİ

Yazar: Mudanis Okunma: 410

Altın ve gümüş madeni insanoğlunun tarihi kadar eski ve değerli bir maddedir. Binlerce yıldır maddi değer ölçüsü olarak kullanılan bu madenler aynı zamanda takı olarak ta binlerce çeşit model ile kadın erkek her bireyin çokça tercih ettiği eşyalardır.

İnsanların en kolay ulaşacağı ve maddi anlamda yükü daha az olan altın ve gümüşler özellikle takı tasarımı ile birleştiğinde oldukça fazla tercih edilir olmuştur. Eski Mısır’da kralların değeri bile altın ve gümüş madenlerinin işlenmesi ile ölçülür olmuştur. Hatta ölen krallar takıları ile gömülmüşlerdir.

Ülkelerinde maddi gücü, zenginliği bu madenlerin miktarı ile ölçülmekte, şanslı coğrafyaya sahip milletler barındıkları yeraltı zenginlikleri ile maddi güçlerini sürekli yukarı doğru çıkarmaktadır.

Takı sektörü de insanlık tarihi kadar eskidir. Özellikle birinci sınıf maddi gücü olanların tercih ettiği altın madeninin yanında gümüş madeni de herkesin ulaşabileceği maddi değerler ile muhteşem takılar olarak hayatımızdır.

Hediyeleşmek ilişkilere olumlu etkisi bulunan en değerli iletişimdir. Altın takıların maddi değerinin yüksekliği sebebiyle, gümüş takılar daha çok tercih edilmektedir.

HEDİYELİK GÜMÜŞ KOLYE SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Hediyelik gümüş kolye seçerken en önemli konu, hediye alacağımız kişinin giyim zevkine uygun olmasıdır. Sadelik seviyor ise taşsız sade bir gümüş kolye işimizi görecektir.

Doğa meraklısı bir dostumuza, doğal taşlı gümüş kolyeler hediye edilebilir.

Özel bir kişi ise, sevgi, aşk temalı gümüş kolyeler tercih etmek yerinde olacaktır.

Ayrıca özel bir günün ifadesi olarak üzerinde isim yazılı gümüş kolyeler oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

Ayrıca tamamen el emeği ile yapılmış bir gümüş kolye tüm modellerden daha kıymetlidir.

Gümüşlerde de altın gibi ayar olsa da en çok tercih edilen 925 ayar gümüşlerdir.

Uzun ömürlü kullanımı ile gerek kişisel takı gerekse de hediyelik olarak tercih edilen binlerce model gümüş takılar beğeninize sunulmaktadır.

Mudanis AVM olarak, 5.000 çeşit el işçiliği gümüş ürünleri ile hizmetinizdeyiz. Direkt atölyeden gönderim ile 925 ayar ve garantili takıları en mutlu günlerde kullanabileceksiniz.

Aynı gün kargo seçeneği ile tüm Türkiye'ye en hızlı şekilde gönderim yapmaktayız.

Yorumlar
Yorum yaz